Na Politechnikę Krakowską przyjedzie Laura Schoppe, amerykańska ekspertka mająca na swoim koncie oszałamiającą liczbę udanych komercjalizacji, zawiązanych partnerstw nauki i biznesu oraz wdrożonych innowacyjnych rozwiązań. Jej wykład to nie lada gratka dla wszystkich zainteresowanych poprawą własnej biznesowej i naukowej skuteczności. Z przyjemnością zapraszamy na to wystąpienie, zatytułowane „Innovate, Evaluate, Communicate”. Bezpłatny dla uczestników wykład odbędzie się w środę 16 listopada w godz. 16:00-17:00 w sali 101 w budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1.
Wykład poświęcony będzie prezentacji autorskiej metody Laury Schoppe. Ekspertka z powodzeniem wykorzystuje ją do poszukiwania rozwiązań technologicznych, odpowiadających wymaganiom rozwojowym produktów i do wprowadzania nowych technologii na międzynarodowe rynki. Uczestnicy spotkania zyskają więc rzadką okazję poznania wartościowych sposobów na zarządzanie niełatwym procesem wdrażania innowacji. W sytuacji tak wymagającej konkurencji rynkowej (zwłaszcza w Krakowie, nazywanym nie bez powodu polską Doliną Krzemową), oferowana przez ekspertkę wiedza jest rzeczywiście bezcenna.
Zawodowe doświadczenie Laury Schoppe wygląda imponująco i zasługuje na osobne omówienie. Tutaj trzeba przede wszystkim wspomnieć, że jest ona założycielką i prezeską Fuentek, jednej z czołowych międzynarodowych firm doradczych w dziedzinie transferu technologii. Doradza rządom, korporacjom, uczelniom oraz organizacjom badawczym w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Niejednokrotnie miała zaszczyt uczestniczyć w pracach ciał doradczych działających dla Białego Domu. Na University of North Carolina w Chapel Hill ukończyła studia MBA, a tytuł inżyniera w dziedzinie mechaniki i inżynierii lotniczej zdobyła odpowiednio na Carnegie Mellon University oraz na Princeton University.
Organizowane przez INTECH PK wydarzenie jest zapowiedzią Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI), którego program wydarzeń znajduje się na oficjalnej stronie przedsięwzięcia. Tam też można zapisywać się na tegoroczną edycję Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji.
PAMI organizowane jest przez Fundację Laboratorium Innowacji i Kreatywności, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Stowarzyszenie Top 500 Innovators i Województwo Małopolskie. INTECH PK jest po raz kolejny partnerem strategicznym tego międzynarodowego wydarzenia.
Zaangażowanie INTECH PK w przygotowanie wykładu oraz realizację PAMI jest możliwe dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.